Įmonės įgyvendinami ES finansuojami projektai

Daugiašpindelinių gręžimo linijų efektyvaus naudojimo ir aptarnavimo asistentų kūrimas

Serijinių baldų gamyboje vienas iš didesnių gamybos NEEFEKTYVUMĄ įtakojančių veiksnių yra didelės gamybos partijos - išsibrokavusios detalės neleidžia sukomplektuoti gaminių, todėl nesikomplektuojančios detalės užima „grindis“ ir apsunkina srauto judėjimą.

Viena iš priežasčių, įtakojančių dideles gamybos partijas, yra daugiašpindelinių gręžimo staklių ilga derinimo trukmė, kurią lemia:

- gręžimo mazgų susidėvėjimas, dėl kurių kiekvienoje detalėje išgręžtos skylės centras pasislenka tam tikroje, mazgų išdilimo lygio nulemtoje, amplitudėje;

- operatorių gebėjimų susieti skirtingų skylių nuokrypių įtaką kokybiškos detalės išgavimui. 

Atsižvelgiant į tai, kad serijinių baldų gamyboje daugiašpindelinio gręžimo linijos, dėl perderinimo sudėtingumo, daro didžiausią įtaką partijų dydžiui ir tuo sukuria gamybos srauto efektyvaus valdymo problemas, šios linijos yra silpniausia serijinės baldų gamybos pramonės vieta. 

Siekdami padėti išspręsti šio pramonės segmento „Achilo kulną“ užsibrėžėme sukurti asistentus, kurie pasitelkdami kompiuterinę regą (CV) bei dirbtinį intelektą padėtų:

- operatoriui greičiau suderinti gręžimo linijas, 

- pateiktų gręžimo mazgų profilaktikos rekomendacijas.

Projektą bendrai finansuoja Europos Sąjunga.

Projekto vertė – 132‘617,52 EUR, iš jų Europos Sąjungos skirtas finansavimas – 81‘870,26 EUR.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2023 metų gruodis - 2026 metų birželis. 

 

UAB Proginta nuo 2000 metų specializuojasi gamybos efektyvumą lemiančių sprendimų diegimu bei gamybos srauto konsultacijų paslaugų teikimu gamybos įmonėms (kieti ir minkšti baldai, metalo apdirbimas, maisto pramonė ir kt). 

Koncentruodamiesi į pramonės segmentų efektyvumo didinimą siekiame išspręsti šaknines problemas, lemiančias vienos ar kitos pramonės šakos neefektyvumą. Dėl šios priežasties priėmėme sprendimą šiuo projektu padėti serijinės baldų gamybos įmonėms išspręsti vieną iš jų opiausių problemų siekdami padėti priartėti prie „nulinio“ broko gręžimo operacijose.

 

Projekto kontaktinis asmuo: Andrius Gudaitis, andriusg@proginta.lt, +370 699 92659